Opravou prošla budova, která má nový výtah a dvě nové multimediální odborné učebny. Jednu k výuce IT, druhou k výuce jazyků a přírodních věd. V suterénu školy a prostoru žákovských šaten se rekonstrukcí vyřešil havarijní stav. Problémem tu byla plíseň a vysoká vlhkost. Prostory už nebyly pro žáky vhodné ze zdravotních důvodů.

Pro zajištění bezbariérovosti má škola nyní nový vstup, výtah, bezbariérové WC a v prostorách šaten jsou sjednocené výšky podlah. Zajímavostí je, že v suterénu je nyní částečně vidět i původní historické zdivo budovy, což vytváří nejen zajímavý architektonický prvek, ale zeď i lépe dýchá.

Ilustrační foto
Nový trávník i houpačka. Dětské hřiště v Kropáčkově ulici se dočká modernizace

Žáci i učitelé mohou od března díky realizaci projektu využívat i nové pomůcky pro odborné předměty a nový nábytek v odborných učebnách. „Věřím, že všechny provedené stavební úpravy i nově vybavené odborné učebny zvýší komfort pro žáky i pedagogy a díky vybavení učeben o nové didaktické vybavení se vzbudí zájem o přírodovědné předměty i cizí jazyk,“ řekla k rekonstrukci náměstkyně primátora pro strategický rozvoj a dotace Šárka Prachařová.

Stavební úpravy, které ve škole U Školy realizovala firma čekro CZ, skončily začátkem února. Nyní už zbývá doladit vybavení učeben. Budovu stavební firma převzala loni v červnu. Stavební úpravy vyšly na 39 454 506 korun a následné vybavení učeben 6 410 665 korun. Stavbaři pracovali za běžného provozu školy.