Původní nabídka přitom byla za 1,2 milionu korun, což někteří radní považovali za příliš drahé. Firma tak nabídku přepracovala, nabídla například méně elektrických kol. „Jezdit bude 70 normálních kol a 10 elektrokol,“ informovala primátorova náměstkyně Radka Loučková Kotasová. Otázkou je, kdy se kola v Liberci objeví. Původně to mělo být v dubnu, kvůli aktuální situaci to ale možná bude až v květnu.

Podle primátora Jaroslava Zámečníka letos nově lidé budou mít až 30 minut jízdy zdarma, pokud kolo vrátí do stanovených stojanů. „Tím motivujeme lidi, aby je vraceli do stojanů. Kdo je vrátí mimo, bude platit 20 korun za každých načatých 30 minut,“ popsal primátor.

Za půjčení elektrokola budou lidé platit 75 korun za půlhodiny vždy. „Ta nebudou mít v terénu žádná nabíjecí místa, firma je bude softwarově sledovat, a když zjistí, že je baterie na nějakých malých procentech, tak dojede a sama ji vymění,“ dodal primátor.

Rekola v Liberci fungovala v loňském a předloňském roce. Loni se počet kol navýšil na sto, poklesl ale zájem o výpůjčky. Jedním z důvodů poklesu byla zřejmě nutnost odkládat je výhradně do stojanů, kterých nebylo příliš.