Podle primáře rehabilitace Libora Kučery je největším přínosem centralizace péče jejich oddělení. „Na jedno místo se nám podaří soustředit jak ambulantní, tak i lůžkovou péči,“ sdělil primář, který může hovořit o pocitu zadostiučinění, protože podobně velké prostory mělo jeho oddělení v 90. letech. „Postupně jsme ale o ně přišli,“ dodal primář.

Magnetická rezonance. Ilustrační foto.
Nemocnice chystá novinky i spolupráci s Jabloncem

Oddělení se podle mluvčího nemocnice Václava Řičáře dočkalo také částečné přístrojové obnovy a nových rehabilitačních lůžek v hodnotě více než půl milionu korun. Kromě toho si personál pochvaluje i některé „vychytávky“, jako jsou například pruhy na podlaze, na kterých si pacienti z neurocentra mohou procvičit rovnováhu a stereotyp chůze.

Největším problémem oddělení rehabilitace však zůstává lůžková část, která je podle primáře v současnosti nedostačující.

Krajská nemocnice v Liberci. Ilustrační foto.
Nemocnice založily superalianci, je to příprava na holding

CHYBÍ POLOVINA LŮŽEK

„Za normálních okolností máme 23 lůžek, teď jich máme kvůli nedostatku personálu 17. Podle velikosti regionu bychom jich však měli mít 48,“ vypočítal primář. Z tohoto důvodu probíhají podle něj cvičení ambulantně. Podobná situace přitom panuje i v dalších nemocnicích v kraji. Řešením bude, jak dále dodal primář, otevření nového pavilonu akutní péče, díky kterému se uvolní další prostory.

Liberecká nemocnice. Ilustrační foto.
Nemocnice vyhlásila na některých odděleních zákaz návštěv