Podle primáře rehabilitace Libora Kučery je největším přínosem centralizace péče jejich oddělení. „Na jedno místo se nám podaří soustředit jak ambulantní, tak i lůžkovou péči,“ sdělil primář, který může hovořit o pocitu zadostiučinění, protože podobně velké prostory mělo jeho oddělení v 90. letech. „Postupně jsme ale o ně přišli,“ dodal primář.

Oddělení se podle mluvčího nemocnice Václava Řičáře dočkalo také částečné přístrojové obnovy a nových rehabilitačních lůžek v hodnotě více než půl milionu korun. Kromě toho si personál pochvaluje i některé „vychytávky“, jako jsou například pruhy na podlaze, na kterých si pacienti z neurocentra mohou procvičit rovnováhu a stereotyp chůze.

Největším problémem oddělení rehabilitace však zůstává lůžková část, která je podle primáře v současnosti nedostačující.

CHYBÍ POLOVINA LŮŽEK

„Za normálních okolností máme 23 lůžek, teď jich máme kvůli nedostatku personálu 17. Podle velikosti regionu bychom jich však měli mít 48,“ vypočítal primář. Z tohoto důvodu probíhají podle něj cvičení ambulantně. Podobná situace přitom panuje i v dalších nemocnicích v kraji. Řešením bude, jak dále dodal primář, otevření nového pavilonu akutní péče, díky kterému se uvolní další prostory.