Ve výčtu kvalitních regionálních potravin nechybí ani Bělská čertovská klobása, bio ovčí mléko, mini svatební koláčky anebo černé pivo.

Letos se soutěžilo v sedmi kategoriích, protože do dvou se nepřihlásili žádní uchazeči. „Zájem regionálních výrobců rok od roku roste. Letos se jich přihlásilo celkem 17 se 45 výrobky," řekla Deníku koordinátorka soutěže v Libereckém kraji z RAK Vladimíra Pachlová. Ještě vloni se přitom soutěžilo v devíti kategoriích, do dvou z nich se letos ale nikdo nepřihlásil.

Ocenili Regionální potraviny Libereckého kraje

Oceněné výrobky:  Bělská čertova klobása,  Jizerskohorský přírodní sýr Jako od babičky, Bio ovčí mléko, Mini svatební koláčky, Rohozec X, SAMIR kysané zelí, Lahodné ovocné sorbety

„Nesoutěžili jsme v kategorii trvanlivý masný výrobek a cukrářský výrobek cukrovinky," upřesnil Deníku předseda Regionální agrární komory Libereckého kraje Robert Erlebach. Právě kvůli letošním zkušenostem chtějí změnit v příštím roce pravidla, aby případně neobsazená kategorie mohla být nahrazena jinou.

Počet obsazených kategorií je totiž i zdrojem vyššího dotačního příspěvku od ministerstva zemědělství. Letos tak činil necelých 700 tisíc korun. Značka regionální potraviny je pro spotřebitele zárukou, že konzumují kvalitní regionální potraviny.

„Zmrzliny jsme začali vyrábět před 14 lety doma ručně. Každý rok přibývají další, máme i alkoholické zmrzliny jako je slivovicová, griotková anebo pivní," vylíčila Deníku Ivana Jabloňovská, která se svým partnerem uspěla v kategorii lahodných ovocných sorbetů.

Pro letošek chystají jako novinku špenátovou, šafránovou anebo kremžskou zmrzlinu. Takové novinky neplánuje Drahomíra Macková, která vlastnoručně denně peče až pět set koláčů různých druhů.

„Všechno dělám sama ručně, mám jen kuchyňského robota na těsto, ale jinak upeču vše sama, takže je to opravdu domácí," uzavřela vítězka v kategorii svatebních koláčků Drahomíra Macková.