Vůbec přitom nebyla vyhlášena kategorie med a lahůdky a v kategorii masných trvanlivých výrobků nebyl žádný produkt přihlášen. Soutěžilo se jen v sedmi kategoriích. Informovala o tom Vladimíra Pachlová z Regionální agrární rady Libereckého kraje, která soutěž organizuje.Cílem soutěže je podpora a propagace malých a středních potravinářských výrobců i regionů původu potravin. „Pro spotřebitele má být značka garancí, že jde o produkty, v nichž je nejméně 70 procent místních surovin," řekl místopředseda rady Robert Erlebach. Slavnostní vyhlášení a předání certifikátů se uskuteční tradičně při Dni regionálních potravin Libereckého kraje, který bude 5. října na hlavním libereckém náměstí.

Nejlepší produkty vybírala osmičlenná odborná porota, která k udělení značky doporučila Houbovou paštiku z Jatek Lomnice, Sýrový mls ze Zemědělské farmy Tomáše Pelikána a Bio kozí kefír chovatele Josefa Pulíčka. Mezi oceněnými je i Dědečkův rohlík z Maškova pekařství, Zrno z JVS Semilské pekárny, hruškový mošt s vlákninou z Moštárny Lažany a Český česnek z Podkrkonoší z farmy Josefa Hradeckého a Aleny Mihulkové.

Podobné akce pomáhají podle Erlebacha dostat výrobky místních producentů do povědomí lidí, i díky tomu zájem o tradiční domácí produkci roste. Vidět je to i na farmářských trzích, kterých v kraji přibývá. Regionální potravina přitom není jedinou podobnou soutěží. Liberecký kraj už po deváté vyhlásil soutěž o Výrobek Libereckého kraje, která na rozdíl od Regionální potraviny není omezena na malé a střední podniky. Přihlásit se tak mohou například i Jizerské pekárny s bezmála 400 zaměstnanci. Nejlepší výrobky budou vyhlášeny na 10. krajských dožínkových slavnostech 1. září v Bílém Kostele nad Nisou.