Změna pořádá besedy s občany (téma: Jak změnit Liberec) na školách v rámci předvolební kampaně do podzimních komunálních voleb, 
o čemž už Deník informoval.
„Proti Změně nic nemám. Původně jsem s ní začala vyjednávat a s besedou jsem souhlasila. Jenže pak se mi dostal do ruky leták, ve kterém stojí, že se jedná o besedu s kandidátem na primátora Korytářem a s tím jsem nemohla souhlasit. Školský zákon mi zakazuje propagaci politiky. Jakmile jsem to Změně oznámila, Korytář mi vyhrožoval médii," uvedla pro Deník ředitelka ZŠ Sokolovská Ludmila Moravcová.

Změna ovšem argumentuje tím, že vystupuje jako občanské sdružení a ne politická strana. ,,Je škoda, že paní ředitelka se při pronájmu školní jídelny rozhoduje ne na základě faktů, ale na základě svých osobních sympatií, a záměrně tak komplikuje setkání občanů, kteří se zajímají o veřejné dění," vysvětluje Marie Pavlová z o.s. Změna pro Liberec.

„Je to hra se slovy. Změna se zaštiťuje občanským sdružením, přičemž pan Korytář 
o sobě prohlašuje, že je politik. Nebudu riskovat porušení zákona a znovu zdůrazňuji, že proti Změně necítím žádnou averzi," uvedla Moravcová.

Podle libereckého náměstka pro školství Kamila Jana Svobody (LO) si lze školský zákon vysvětlit několika způsoby. „Ve školách skutečně není povolena činnost ani propagace politických stran, ale pokud se besedy konají odpoledne, když na škole nejsou děti, pak bych besedy nezakazoval. Rozhodnutí ale vždy závisí čistě na řediteli školy," sdělil Svoboda.

Změna nakonec uspořádala besedu pro Ruprechtické 
v hospodě. „Jedná se o veřejné besedy s občany, jejichž cílem je zjistit, jaké problémy lidé v dané lokalitě trápí. V žádném případě nikdy neovlivňujeme žáky, protože se scházíme až v šest večer," uzavřel Korytář.