První pětici ředitelů škol jmenovala Rada města ve středu 22. května. “Z té pětice máme zcela nového ředitele základní a mateřské školy Barvířská, bude jím pan Tomáš Vávra. Pedagog z téže školy přesvědčil konkurzní komisi, že je tím pravým, kdo by měl na dalších šest let vykonávat tuto funkci,” uvedl náměstek primátora pro školství Ivan Langr.

V dalších čtyřech případech potvrdila rada města stávající ředitele. “V menší či větší konkurenci všichni zcela přesvědčivě obhájili svoje další působení,” dodal Langr. Jmenovitě jde o Iva Svatoše ve škole Dobiášova, Jaroslava Vykoukala ze školy Aloisina výšina, Ivu Havlenovou z Jabloňové a Radka Vystrčila z Ostašova.

„Ztracená pomněnka“ poprvé v Libereckém kraji
Vitální senior dostal ocenění Zlatá pomněnka. Jako první v Libereckém kraji

“Konkurz už má za sebou i dalších pět základních škol, návrhy na jmenování ředitelů rada posoudí až v červnu, stejně jako u ředitelek dvou mateřských škol. Další tři základní a dvě mateřské školy přijdou na řadu na podzim,“ řekl náměstek. Další konkurzy budou pokračovat v příštích dvou letech.

Funkční období skončilo i téměř třem desítkám ředitelů a ředitelek ve školských zařízeních Libereckého kraje. Už v dubnu akceptovala rada kraje nové ředitele 14 středních škol, 7 základních škol pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, 4 dětských domovů a 3 pedagogicko-psychologických poraden.

Založení komunitní zahrady v projektu rodinného bydlení Zahrada Gallas v Liberci
Bývalý brownfield přivítá obyvatele na podzim. Vznikly základy komunitní zahrady

„Školský zákon umožňuje zřizovatelům škol a školských zařízení jednou za šest let odvolat jejich ředitele. Liberecký kraj tohoto práva využívá a s účinností k 31. červenci letošního roku odvolal ředitele 28 školských příspěvkových organizací. Zároveň vyhlásil konkurzní řízení, které je nyní u konce. Je potřeba podotknout, že se ve většině případů jedná o ty stávající,“ uvedl náměstek pro resort školstv Jiří Čeřovský.

V pěti případech vybíraly komise ze dvou uchazečů a v jednom dokonce z pěti, jinak se přihlásil vždy jenom jeden kandidát. V případě dětského domova ve Frýdlantu nesplňoval uchazeč stanovené požadavky, proto se bude konkurzní řízení opakovat.

Diamantový status péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou získala lékařka z Liberce.
Diamantové ocenění získala lékařka z Liberce, jela si pro něj až do Basileje

Ze sedmadvaceti ředitelů jmenovala krajská rada 22 stávajících a pět nových, mezi kterými jsou ředitelka jabloneckého gymnázia U Balvanu Michaela Mutl, ředitelka Střední zdravotnické školy v Turnově Helena Kučerová, Zdeňka Palová ze Střední školy gastronomie a služeb v Liberci, ředitelka jilemnické základní a mateřské školy Magdaléna Rychtrová a ředitelka pedagogicko-psychologické poradny v Semilech Jana Leitnerová.

Mohlo by vás zajímat: Firma BREX je v insolvenci, pracovala třeba na liberecké přehradě

Zdroj: Jiří Louda