Účastnice se mohou těšit na půl dne odpočinku a prostoru pro načerpání sil a inspirace. V plánu je také přednáška psycholožky Lucie Šmahelové s možností individuálních konzultací. „Mámy jsou hrdinky. Když jim docházejí síly, často zatnou zuby a jedou dál. Jednoho dne ale mohou síly dojít a nedají se vykřesat vůbec z ničeho. Dá to pak zatraceně velkou práci načerpat je zpátky. Jen ten, kdo pravidelně čerpá síly, má na rozdávání. A spokojená máma je pro své děti požehnáním. Pojďme si to společně připomenout," řekla ředitelka regionální pobočky v Liberci Michaela Havlíková.

Pokud účastnice neseženou hlídání, bude na místě zajištěno. Na maminky čeká celá řada odpočinkových aktivit. Ať už se jedná o ranní jógu, různé výtvarné tvoření, výrobu domácí kosmetiky a mnoho dalšího. „Mohou také využít individuálního poradenství s našimi proškolenými konzultantkami, které si samy prošly mateřskými těžkostmi,“ podotkla Havlíková.

Krajský den čistého ovzduší.
Smokeman zasahuje! V Liberci proběhl Krajský den čistého ovzduší

Organizace Úsměv mámy ve spojení Národním ústavem duševního zdraví nabízí pomoc ženám, které v těhotenství nebo po porodu potkaly psychické obtíže. Zajišťuje odbornou péči, předává klientky do rukou specializovaných odborníků a podporuje vlastní zkušeností. V České republice organizace funguje v současné chvíli v několika městech, mezi nimi i v Liberci a Jablonci nad Nisou. Od minulého roku už v Libereckém kraji pomohla více než 30 maminkám.

„Většina maminek, která se na nás obrátí, často potřebuje jen vyslechnout a slyšet, že jejich příběh není nijak výjimečný. Pár z nich ale potřebovalo nasměrovat na odbornou pomoc psychoterapeuta či psychiatra. Také v Jablonci a v Liberci pořádáme pravidelná setkávání maminek, kde mohou v kruhu sdílet své příběhy a potíže,” zdůraznila Michaela Havlíková.