„Vilu si přišlo prohlédnout pět zájemců. Nakonec se ale ani jeden z nich do výběrového řízení nepřihlásil," vysvětlil náměstek primátorky pro ekonomiku Jiří Šolc (Liberec občanům). „Chceme snížit cenu na 13,2 milionů korun," doplnil.

Třípodlažní vila se třemi garážemi a velkou zahradou pochází z přelomu 19. a 20. století. V roce 1971 zde proběhla rozsáhlá modernizace. V části interiérů se podařilo zachovat  původní obložení, stropy a dokonce i krby. Vila je nyní využívána jen omezeně. Mají zde  kanceláře úředníci města.

„Zvažujeme jiný způsob prodeje. Tím by mohla být aukce," řekl náměstek pro školství a kulturu Kamil Jan Svoboda (Liberec občanům). „Teď zjišťujeme podmínky, kolik by nás aukce stála. Má to výhodu, že nemusíme nemovitost prodat za každou cenu," doplnil.

Od aukce si radnice slibuje, že by se jí mohlo podařit získat za secesní vilu víc peněz. Nemá ale dosud s prodejem budov touto formou žádné zkušenosti.
O prodeji vily ještě musejí rozhodnout příští čtvrtek liberečtí zastupitelé. Dá se očekávat bouřlivá diskuse, neboť třeba právě Změna pro Liberec už dlouhodobě poukazuje na to, že by se město nemělo zbavovat posledního majetku.

„Chápu, že město potřebuje peníze. Ale podle mého názoru mělo spíš vilu pronajímat nějakým komerčním subjektům, než o ni nenávratně přijít. Teď třeba prodejem zalepí nějakou díru v rozpočtu. Jenomže za rok, dva bude ve stejné situaci, ale už nebude mít co prodat," podotkl za Změnu povolební primátor Jan Korytář. Vloni město prodalo předválečnou Simonovu vilu za 17 milionů korun.