Liberec je po Praze druhým městem v Čechách, ve kterém jsou služby na bázi technologie WiMAX dostupné. Její postupné rozšiřování do 25 lokalit v rámci celé ČR by mělo proběhnout do konce roku 2009.

„Zahájení provozu WiMAX v Liberci je součástí plánu postupného rozšiřování technologie po celé České republice. První vlnu spouštění představují tři největší moravská města Brno, Ostrava a Olomouc. Liberec je pak prvním městem v Čechách. Věříme, že i tyto lokality naváží na pražský úspěch služby WiMAX,“ řekl Deníku manažer rozvoje služeb a podnikání Českých Radiokomunikací Marcel Procházka.

Služba poskytuje bezdrátové připojení k internetu v licencovaných pásmech a díky vyspělým technologiím, vyššímu vysílacímu výkonu a použití směrových antén umožňuje kvalitní a spolehlivé bezdrátové připojení. Oproti DSL službám navíc nabízí technologie WiMAX až pětinásobný dosah od ústředny. Tu lze v České republice provozovat až do vzdálenosti 15 km od základnové stanice.

Prostřednictvím této technologie je navíc možné nabízet nesymetrické i symetrické služby. České Radiokomunikace nabízí služby až s propustností 5 Mb/s v obou směrech. S technologií WiMAX má zákazník možnost objednat si také hlasové a datové služby. Technologie pracuje v licencovaném pásmu, které garantuje prostor pro každého. Samozřejmostí je i připojení pobočkových ústředen a využívání datových služeb.