Opozici se zejména nelíbili kandidáti, kteří by měli stávající členy dozorčí rady nahradit. Rada kraje navrhovala Stanislava Eichlera, Milana Šíra, Pavla Nováka a Roberta Duška. Všichni jsou členy České strany sociálně demokratické.

„Mám pocit, že pokračujeme v neblahé praxi výměny dozorčích rad. Zaslechl jsem před volbami i po volbách, že ČSSD bude komunikovat i s opozicí a bude obsazovat jednotlivé orgány napříč politickým spektrem,“ připomněl při diskuzi Martin Půta, lídr hnutí Starostové za Liberecký kraj.

Jak dále předeslal před hlasováním, SLK návrh nepodpoří. „Předpokládám však, že máte podporu díky vaší koalici nekoalici. Takováto volba kandidátů nepřispívá atmosféře zastupitelstva a tomu, aby zastupitelstvo bylo bráno jako hodnověrný orgán veřejností,“ zdůraznil Martin Půta. Jeho předpoklad se však nenaplnil, odvolání dozorčí rady se Radě kraje nezdařilo, a to i přesto, že Stanislav Eichler oponoval, že v dozorčí radě nyní setrvávají lidé, kteří již nejsou členy krajského zastupitelstva.

Největším trnem v oku všem bylo navržení Roberta Duška. Po argumentaci Stanislava Eichlera proto vystoupil v diskuzi i Jiří Kittner, krajský zastupitel za ODS a liberecký primátor. „Je pravda, že tři lidé již nejsou členy zastupitelstva, proto jednoho nahradíme panem poslancem Duškem, který také není členem zastupitelstva a nebude tím pádem zastupovat vůbec nikoho a není odborníkem na zdravotnictví,“ připomněl Kittner.