Fryč Deníku kandidaturu potvrdil. „Pravidelně dostávám výzvy, ať kandiduji za nějakou politickou stranu, to ale není ten typ veřejné činnosti, který bych chtěl dělat. Média a média veřejné služby jsou ale něco, co mě zajímá a co považuji za důležité,“ vysvětlil.

Včetně Fryče kandiduje na šest volných míst v Radě ČT celkem devadesát lidí. „Doufám, že nějakou šanci mám,“ řekl Fryč. Do rady by byl podle svých slov schopen přinést zkušenosti z regionu a oblasti regionální kultury. „I knihkupectví vnímám jako prostor, kde se střetávají názory,“ řekl.

Kandidáty nominují různé spolky, sdružení a organizace, v případě libereckého knihkupce to byla Technická univerzita. Všichni nominovaní kandidáti se představí na začátku února na veřejném slyšení, po němž poslanecký mediální výbor zúží výběr na osmnáct kandidátů. Z nich nové členy zvolí poslanci na své březnové schůzi.

Patnáctičlenná Rada České televize je kontrolním orgánem tohoto veřejnoprávního média. Mezi její nejvýznamnější pravomoc patří jmenování generálního ředitele.