Výstavu věnovali organizátoři grafické tvorbě uznávaného českého výtvarníka a ilustrátora Adolfa Borna, především pak jeho návrhům poštovních známek.

„K vidění bude nejen vlastní známka, kterou si nechaly Era a Poštovní spořitelna vydat v limitované edici ke 130 letům poštovního bankovnictví, ale také starší známky z dílny Adolfa Borna," informovala mluvčí společnosti Era Poštovní spořitelny Martina Slavíková .

Na výstavě nebudou však jen poštovní známky, ale třeba i obálky prvního dne nebo originální litografie z volné tvorby Adolfa Borna. K vidění budou například i detailní ukázky vzniku poštovní známky, včetně ryteckých a tiskových desek či barevných zkoušek. „Díky unikátním černobílým fotografiím Martina Říhy mohou návštěvníci nahlédnout i do pracovního prostředí známého výtvarníka," upozornila mluvčí.

Unikátní výstavu už zhlédli například ve Valašském Meziříčí, Svitavách a Českých Budějovicích. Jablonec nad Nisou je jediným místem v severních Čechách. Na tamní poště potrvá výstava jen do 3. dubna, pak se vrací do Prahy. K vidění je zdarma.

Dílo dnes čtyřiaosmdesátiletého výtvarníka (na snímku) zahrnuje kromě známkové tvorby především knižní ilustrace. Je také autorem divadelních kostýmů a dekorací pro Národní divadlo.