Pořad diváky zavede také do dílny Michala Gorece ve Zdislavě u Liberce, kde se vyrábí ruční papír z nejrůznějších materiálů, jako jsou len, konopí a bavlna, dále juta, sisal, vodní hyacint, papírenská moruše, ale třeba i sloní nebo koňský trus.

Magazín seznámí diváky také s fenoménem Křišťálového údolí, které představuje nejen sklářské hutě, mačkárny skla a výrobce vánočních ozdob, ale i muzea. Jedním z nich je to sklářské v Jablonci nad Nisou, které v červnu otevřelo pro návštěvníky interiéry unikátní skleněné přístavby ve tvaru skleněného krystalu s luxusní kolekcí moderních svítidel.

Milovníky sportu a adrenalinu, ale i rodiny s dětmi zase zavede pořad do Žluté plovárny na Malou Skálu ležící přímo u řeky Jizery. Diváci objeví kompletní možnosti sportovního využití nejen na vodě, ale třeba i na kole či koloběžce po stezce Greenway Jizera.

Milovníky tajů přírody, tentokrát však spíše z vědeckého pohledu, seznámí s nabídkou liberecké iQlandie, kde je více než 400 interaktivních exponátů z různých oblastí jako například chemie, biologie, astronomie či fyzika a nabídne i některé poslední novinky.

„Liberecký kraj nabízí řadu zajímavých míst pro návštěvníky. Je tak ve své nabídce velmi pestrý: od skleněné krásy přes vynikající farmářské produkty až po skvělé podmínky pro sportovní nadšence. To všechno pořad představí,“ připomněla Květa Vinklátová, krajská radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Pořad Rady ptáka Loskutáka nabídne televize Nova už tuto sobotu 18. července od 13:00.