Vítězem pátého ročníku soutěže v kategorii jednotlivců se stal policista Alexandr Partl ze skupiny speciálních kynologických činností Liberec Černousy, který soutěžil se svým psem jménem Archie. Druhou příčku obsadil Václav Mlejnek a jeho pes Derek z Jablonce nad Nisou a na třetím místě se umístil Tomáš Louda se psem Agbarem ze Semil. Co se soutěžních družstev týče, i v této kategorii figurovali policisté ze speciálních kynologických činností Liberec Černousy. Získali totiž nejvíce bodů. O něco hůře si vedlo jablonecké soutěžní družstvo a také liberecký tým.

Slavnostní závěr

„Vítězové obdrželi poháry, diplomy a také pytle kvalitních granulí pro své psy," informoval mluvčí semilské policie Petr Kmínek a dodal, že soutěžní klání skončilo ve čtvrtek v odpoledních hodinách. A to v rámci slavnostního vyhlášení výsledků, kterého se zúčastnil i ředitel krajské policie Vladislav Husák. Nechyběl ani vedoucí odboru pořádkové policie Pavel Bartoš a také vedoucí oddělení služební kynologie Aleš Jehlička.

„Na soutěži, která trvala čtyři dny, se podíleli rozhodčí a figuranti z odboru služební kynologie a hipologie Policejního prezidia a z několika krajských policejních ředitelství," upřesnil Kmínek.

Několikadenní soutěž nebyla lehká

Slavnostní zahájení letošního ročníku soutěže proběhlo minulý týden v pondělí ve čtrnáct hodin, kdy se soutěžící sloučili do dvoučlenných družstev. Než se ale mohli vydat bojovat o přední místa a ceny, čekala jejich psy veterinární prohlídka.

Mnohem náročnější ale byly samotné disciplíny. Soutěžící totiž čekaly obranné a pachové práce, ale i ovladatelnost a obratnost služebních psů. Za každou disciplínu následně dostali body. Vítězství celého přeboru určil v závěru soutěže výsledný součet získaných bodů.