„Ihned jsem vyhledal specialistu v Praze. Po sérii vyšetření se zjistilo, že Čírko má nejspíše nádor slinivky a nález na mozku. Můj život se zhroutil,“ svěřil se majitel dvou pejsků.

Čírka nyní čeká CT mozku, majitel s ním dojíždí na veterinární kliniku vzdálenou sto kilometrů od domova a zatím probíhá podpůrná léčba za pomoci kapiček, mastiček a antibiotik. „Došly mi už finanční prostředky, ale rozhodl jsem se tento boj vyhrát a pomoci mému Čírkovi,“ řekl Routa.

Ten na doporučení svého okolí založil sbírku na portále Donio a stanovil finální částku na 50 tisíc korun. Zatím se podařilo vybrat přes deset tisíc a sbírka končí za 49 dnů. „Peníze použiji na cesty k veterináři, na nákup léků a speciální stravy, CT mozku a další výkony na veterině,“ upřesnil Routa.

Podle něj není aktuální stav psa dobrý a čím déle se to nebude řešit, tím je menší šance na uzdravení. „Nejvíce mě bolí, že tím čekáním Čírkovi zhoršuji jeho stav. Věřím ale, že se podaří alespoň část peněz vybrat a zachránit mu život,“ dodal Liberečan.