Jiří Špecián se zúčastnil této přehlídky již dvakrát a vždy skončil na druhém místě. Nyní se mu s jeho značkou Longang podařilo zvítězit .

„S prvním prknem pro bráchu to dopadlo dobře. K narozeninám ho dostal a měl velkou radost, ale věděl jsem, že jeho kvalita není na takové úrovni, aby mu dlouho vydrželo, a hned jsem začal pracovat na dalším prototypu," vzpomíná Jiří Špecián, který se nyní výrobou longboardů živí. V nabídce má hned několik různých typů té nejlepší kvality. „Z bráchy je teď hlavní týmový jezdec, který testuje každý nový tvar, který vytvořím," směje se Špecián.

Exotické dřeviny

Longboard závodyV rámci hudební akce Ještědská odysea v sobotu 7. června pořádá Longang team závody na long-boardech. Závod má kapacitu pro 50 jezdců a je připravený pro dvě různé obtížnosti. Ať se však jezdci rozhodnout pro kteroukoliv z nich, je závod vhodný pro zkušenější ridery, kteří i přesto musí mít chrániče a helmu. Jízdy budou probíhat v areálu Vesec.

Značka Longang vyrobila již desítky desek, které zdobí unikátní technologie intarzie, tedy designy vznikají vykládáním exotických dřevin, případně se kombinují s tiskem atd. Tvůrce si vše přísně hlídá, dokonce i stromy na základní dýhy si vybírá sám v přírodě. Používá speciální technologie, takže desky jsou neobvykle lehké, pružné a pevné zároveň.

Poslední tečkou za několik dnů dlouhou výrobou jednoho prkna je vypalovaný cejch s logem. Mnohé potěší, že žádný design už neopakuje a každý kus je tedy originál.

„Naše longboardy jsou vyráběné ručně z pečlivě vybraných dýh javoru, lepených technologií šetrné k naší přírodě a zároveň jsou velmi lehké příjemně pružné. Intarzované designy jsou velmi přesná ruční práce s různými exotickými dřevinami a jedinečným tiskem sladěným s kresbou dřeva, což nám zaručuje, že každý kousek je originál, a to je náš cíl pro každého něco speciálního," dodává oceněný výrobce.