„Diváci budou moci vybírat v průměru z 22 až 25 filmových titulů za jeden programový týden, tedy od čtvrtka do středy“ uvedl Jan Bradáč, ředitel společnosti CineStar, která multikino v Liberci provozuje.

Multikino bude podle něj premiérové, což znamená, že bude ihned hrát všechny premiéry. „Devětadevadesát premiér, které poběží v Praze, se bude současně promítat i v Liberci,“ potvrdil Jan Bradáč. Právě široká nabídka a variabilita titulů je podle něj to, co dělá multikino multikinem.

Ceny vstupenek budou dvě základní, a to 99 a 139 korun, přičemž za nižší ceny se bude promítat ve dnech a časech, kdy je v multikině očekávaná nižší návštěvnost. „Každé úterý potom budeme promítat filmové lahůdky pro, jak se říká, náročnější diváky,“ poznamenal Jan Bradáč.

První liberecké multikino bude bezbariérové, přičemž sedadla pro handicapované budou k dispozici v každém promítacím sále. „Stejně tak budou k dispozici takzvaná sedadla pro zamilované. Jde o dvojsedačku, kde chybí prostřední opěrka na ruce. Možnost alespoň jednoho takového sezení budou mít diváci v každé řadě,“ uvedl dále Jan Bradáč.

A jaké má společnost CineStar očekávání v dosud divácky neprobádaných severních Čechách? „Byli bychom rádi, kdyby se průměrná návštěvnost vyšplhala na 300 tisíc diváků ročně,“ uvedl Pavel Vodička, majitel a jednatel společnosti CineStar. Liberecké multikino je již 24. multikinem v České republice.