Eliška váží 2,65 kg a měří 45 cm. Pro třicetiletou maminku z Jablonce nad Nisou Lucii Polákovou je to druhá holčička. Doma mají 3,5letou Adélku. Eliška se přitom hnala na svět zhurta. Proto Lucie Poláková musela měsíc vylehávat. „Psychicky jsem si oddechla. Měsíc už trvalo to udržování, ale Eliška se drala pořád na svět,“ povídala maminka. Blahopřát přijde starosta města v pondělí dopoledne.

A to není vše z jabloneckého porodního sálu. Dvacet minut po Elišce se narodila další holčička, Lucinka Vebrová. Vážila 3,65 kilogramu a měřila 51 centimetrů. Pro maminku z Jílového u Železného Brodu Veroniku Vackovou je to první miminko. Kluci si, jak je tomu zvykem, dali na čas. Prvním narozeným chlapcem se v roce 2009 tak stal až o půl páté ráno Denny Vágner. Ten vážil přesně tři kilogramy a měřil 47 centimetrů.

Na Silvestra se do půlnoci narodilo v jablonecké porodnici pět dětí. Na Nový rok do doby uzávěrky Deníku přišly na svět tři děti a minimálně další dva porody ještě očekávali.

Za rok 2008 se v jablonecké porodnici narodilo 1 332 dětí (v předešlém roce 1 174 dětí). Dvojčat bylo jedenáct, kluků 372 a holčiček 960. Mimo Jabloneckých se zde narodilo 444 novorozeňat, což je zhruba jedna třetina.

Lékaři jablonecké nemocnice zažili jinak vcelku klidný Silvestr. „Na chirurgické ambulanci jsme ošetřili jednoho pacienta, který si při odpalování způsobil poranění prstu a o malou část přišel,“ upřesnila Krajinová. V nemocnici skončila i podnapilá šestnáctiletá dívka. Dále lékaři ošetřovali jen drobná poranění. K incidentu s ošetřovanými nedošlo.