Úvodní den se nesl v duchu Slovenského večera, během něhož na hlavní ČEZ Energy Stage publikum naladili Vašo Patejdl a Peter Nagy. Ve skvělé formě se představil Richard Müller a vrcholem večera byla kapela No Name. Na závěr prvního dne publikum roztancovali čeští Brutus.

„Jsme vděční každému, kdo se sem dnes vydal, atmosféra byla díky fanouškům, i přes ne úplně ideální počasí, výborná a letošní Benátská! tak odstartovala naprosto fantasticky,“ netajil radost ze zahájení spolumajitel festivalu Petr Pečený.

Návštěvníci festivalu Benátská! mohou zahnat žízeň a hlad v krytých velkokapacitních restauracích, stáncích, pivnicích, čajovnách a kavárnách.
Pivo za 55, klobása či langoš od 150 korun. Na Benátské! hlady a žízní neumřete

V rámci pátečního programu vystoupí například Mirai, Rybičky 48, Mňága a Žďorp, Trautenberk nebo Katarína Knechtová. „Předpověď na zbývající dva dny vypadá lépe, takže věříme, že přitáhneme ještě mnohem víc lidí a celkově dosáhneme alespoň loňské návštěvnosti. Ode dneška se navíc program rozšíří i na Adifex Stage, takže na diváky čeká pořádná dávka česko-slovenské muziky,“ dodal ředitel festivalu Pavel Mikez.