„A nemáte trošku obavu, že vzhledem k jeho původu, ho širší domácí veřejnost, nemusí vnímat jako symbol kvalitní přepravy?“ I takovéto otázky novinářů zazněly poté, co společnost BusLine a.s. se sídlem v Semilech poprvé veřejně představila autobus tovární značky YUTONG, série VISION, přihlášený vůbec poprvé do provozu v České republice.

Autobus, který jeho provozovatelé za účasti prodejce odhalili u liberecké Tipsport areny, totiž pochází od čínského výrobce. Narážka na jeho původ upozorňovala na fakt, že k výrobkům z Asie se v Čechách stále přistupuje s jistými předsudky.

Generální ředitel dopravní společnosti Bus Line Tomáš Roubíček se jí však nenechal zviklat: „Přední byznysmeni z Česka i Evropy dnes razí jeden zásadní slogan – kdo nespolupracuje s Čínou, je o krok pozadu!“

Jak současně uvedl, kromě toho, že společnost Yutong je druhý největší výrobce autobusů na světě, zakoupený model především prošel velmi náročnými testy a homologací v Německu. „Splňuje nejenom přísné evropské normy, ale dodává se například i do Francie, Velké Británie nebo do Ruska. Důležité součásti jako motor, nápravy a další díly jsou od známých výrobců a jeho výbava je plně srovnatelná s vyspělou konkurencí,“ doplnil Tomáš Roubíček.

Během testovacích jízd navíc řidiči i pasažéři údajně ocenili autobus jako uživatelsky velmi přívětivý, zejména pak pohodlnost jeho sedaček. Na linkách Harrachov - Praha; případně i Jablonec nad Nisou, vyrazí právě ve středu 9. února a jeho vybavení nabídne cestujícím také bezdrátový WIFI internet.