A o co se soutěží? Dárky věnoval Slovan Liberec. Můžete vyhrát permanentky a věci z fan shopu. 

Na konci článku naleznete soutěžní otázku a své tipy posílejte na redakční email: jiri.louda@vlmedia.cz. První tři, co nejrychleji a správně odpoví, získají ceny.

První byl Jinoch, metu tisícího ligového gólu obstaral Graicar

Martin Graiciar se postaral o 1000. gól Slovanu Liberec ve fotbalové lize a nyní je Liberec na čísle 1003, když ten poslední gól vstřelil Vladimír Coufal Olomouci hlavou. A byla to tříbodová trefa.

U prvního a tisícího gólu byl Josef Jinoch. Ten se postaral o historicky první zásah z pozice záložníka a v Jihlavě sice již na hřišti v dresu nebyl, ale sledoval zápas z pozice sportovního manažera Jihlavy! K tomu, aby bylo zaznamenáno tisíc gólů, se muselo odehrát 733 zápasů za 24 let. Slovan je v pořadí třetím týmem po Spartě a Slavii, který tuto metu pokořil.

První trefa byla Josefa Jinocha 29. srpna 1993 v zápase v Českých Budějovicích (1:2), tisící padl 4. listopadu 2017 v Jihlavě (1:3) v podání Martina Graiciara. Jinochovi tehdy bylo 26 let, Graiciarovi osmnáct.Klubovou jedničkou v přesné koncovce je Jan Nezmar, který ve 241 utkání zaznamenal 62 branek. Následuje Jiří Štajner (143/57) a Andrej Kerić (81/32). Argentinský býk Leandro Lazzaro Liuni se postaral v 70 zápasech o 30 gólů.

Celkově nejúspěšnějším z hlediska vstřelených branek bylo v historii útočné duo Nezmar - Štajner. Postaralo se o 11,9 % všech gólů, kterých Slovan dosáhl. Štajner dal nejvíc branek z penalt (16), dvakrát ji neproměnil. Oba borci se také prostříleli do elitního Klubu ligových kanonýrů - Štajner s celkově 106 góly a Jan Nezmar se 104.

První stovku gólů završil na podzim ročníku 1995/1996 Josef Obajdin proti Baníku Ostrava (3:0). Obajdin skóroval v šestapadesáti startech šestadvacetkrát, a je tedy nejproduktivnějším z našich top střelců. Na jeden gól potřeboval v průměru 2,15 utkání. Před svými fanoušky, ať už na stadionu U Nisy nebo na městském stadionu, Slovan nastřílel 618 gólů. Podle statistiky za Slovan do slavnostního gólu skórovalo 144 hráčů, kteří dali 979 branek. Vlastenců bylo 21.

Soutěžní otázka

Kdo je kapitánem týmu Slovanu Liberec a zároveň odehrál nejvíc minut na podzim v lize?