Celkem pak 205 místních základních škol do svých řad přivítalo téměř 39 tisíc žáků. Střední školy nově přijaly přes 4 tisíce dětí.

DOCTRINA NABRALA
19 PRVŇÁKŮ

Liberecká základní škola Doctrina v letošním roce nabrala do první třídy devatenáct nováčků, deset chlapců a devět dívek. Vloni škola přijala 36 dětí a musela otevírat dvě třídy. Letos se vrátila k jedné. Žáci se navíc dočkali nových prostorů, jelikož prakticky celá škola prošla přes letní měsíce rekonstrukcí. Podobně trávily prázdniny i další liberecké školy a školky. Město Liberec do jejich oprav investovalo téměř 19 milionů. Nejnákladnější z osmnácti rekonstrukcí prošla ZŠ Jabloňová. Do její budovy město investovalo přes pět milionů korun.

Liberecký deník se ptal na Základní škole Doctrina v Liberci: 

Na co se ve škole nejvíce těšíte?

Anička

Do školy jsem se moc těšila. Dneska mě do školy doprovodila maminka s tatínkem a babičkou. Z předmětu se nejvíc se na tělocvik. Chodím na balet a těším se, že budeme cvičit i ve škole.

Benjamin

Hodně jsem se na první den ve škole těšil. A těším se i na zbytek roku. Ze všech předmětů se nejvíc těším na matematiku a až budu umět dobře počítat příklady od paní učitelky.

Verunka

Nejvíc se těším na čtení, 
s maminkou jsme se doma už učily. Ve třetí třídě mám bráchu a on má velkou červenou knihu, ze které se učím číst. Těším se, až se s bráchou budeme potkávat.

Lukášek

Nejvíc se těším na hodinu učení. Na všechny předměty, na přírodovědu, matiku. Na všechno. Paní učitelka nás určitě naučí hodně nových věcí. Těším se úplně na všechno.

Leonka

Do školy jsem se taky těšila. Nejvíc ze všeho se těším na nové kamarády. Ve třídě už kamarády mám. Znám tady Ondru, Kubu a Lukyho. Těším se, až si budeme po škole hrát.