Vyšší růst mezd zaznamenal Český statistický úřad (ČSÚ) jen na Vysočině. Reálně se ale zaměstnancům v Libereckém kraji mzda v závěru roku zvýšila jen o 3,3 procenta, spotřebitelské ceny totiž o půl procenta vzrostly. Za celý loňský rok vzrostly průměrné mzdy v Libereckém kraji o tři procenta na 23 730 korun.

Průměrná mzda v České republice stoupla ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku o 2,3 procenta na 27 200 korun. Liberecký kraj tak navzdory nadprůměrnému růstu mezd v závěru roku za celostátním průměrem o 1 794 korun zaostává.

Ještě propastnější je rozdíl ve srovnání s Prahou, a to i přesto, že se tam v závěru loňského roku mzdy zvýšily jen o půl procenta. Zaměstnanci v hlavním městě přesto brali ve čtvrtém čtvrtletí v průměru 34 625 korun, což je o 9 219 korun více než v Libereckém kraji.

Celkově loni mzdy v Libereckém kraji vzrostly o tři procenta na 23 730 korun, zaměstnanci si tak v průměru polepšili o 698 korun.

Růst mezd v Libereckém kraji byl nadprůměrný, třeba v jižních Čechách, na Vysočině, v Královéhradeckém, Pardubickém a Zlínském kraji však mzdy meziročně vzrostly ještě výrazněji.

Celkově se loni průměrná mzda v Česku zvýšila o 2,4 procenta na 25 686 korun. Je tak o 1 956 korun vyšší než průměrná mzda v Libereckém kraji.