Celkem jich Deník oslovil víc než 40 napříč politickou i společenskou sférou. V průběhu několika posledních týdnů osobnosti hodnotily vládní kabinet z mnoha pohledů.

Dotazy se týkaly celkem 16 oblast života: od zdravotnictví, školství a sociální oblast, přes podporu průmyslu, investic zemědělství, rozvoj dopravy až po EET a kotlíkové dotace.

Nejhůř dopadla vláda při hodnocení obranyschopnosti státu a podpory průmyslu, kdy na dotaz, zda pro to vláda něco udělala, odpovědělo negativně téměř 90 procent dotázaných. Stejně tak negativně hodnotily oslovené osobnosti navržený kariérní řád pro učitele či podporu českého zemědělství a potravin.

Výrazně kladně naopak oslovení hodnotili stav krajských tratí na železnici, zvláště pak na trati do Harrachova a nejhůř vláda nedopadla ani v hodnocení v otázce zvýšení přídavku na děti.

A jak známé krajské osobnosti známkovaly konkrétně? Tak například chvalitebně viděl stávající vládu například jen starosta Hrádku Josef Horinka, ředitel OGL Jan Randáček nebo manažerka Lidie Vajnerová.

Naopak za čtyři dostala vláda od představitelů ODS Přemysla Sobotky, Dana Ramzera, ale i kulturních aktivistů Martina Fryče a Petra Hubáčka. Na průměru se shodli například Zuzana Kocumová, Tibor Batthyány či Michael Canov. Jedničku ani pětku nedostala současná vláda v kraji od nikoho.