Opatrní by měli být motoristé i na dalších silnicích Libereckého kraje, od rána připadlo místy až pět centimetrů sněhu a stále sněží, vyplývá z podvečerních informací od krajských silničářů.

"Ve směru od Jeřmanic na Hodkovice dopravu blokuje nehoda, v opačném směru za odbočkou na Jablonec je kamion přes celou šíři vozovky," uvedl po 17:00 dispečer firmy Eurovia, která hlavní tahy v Libereckém kraji udržuje. Na rychlostní silnici je podle něj rozbředlá vrstva sněhu po ošetření. 

Po šestnácté hodině zablokoval silnici v Oldřichově v Hájích kamion, kterému se nepodařilo vyjet prudký kopec ke "Koze" ve směru na Raspenavu. Snaha o vyjetí byla marná. Doprava byla v obou směrech zablokována, tvořily se tak dlouhé kolony, převážně osobních vozidel. Na místo dorazila i policie z nedalekých Hejnic. Mnozí řidiči však následně dlouhé čekání vzdali, otočili se a pokračovali zpět do Mníšku, odkud se vydali na Frýdlant. I zde se ale doprava za hustého sněžení neobešla bez komplikací. Motoristům velmi známý kopec "Albrechťák mezi Frýdlantem a Libercem totiž zablokovalo několik odstavených kamionů, kterým se prudké stoupání ve směru na Liberec nepodařilo vyjet. Auta tak jezdila jedním pruhem.

Podle dispečerů, kteří mají na starost silnice nižších tříd, byly dnes problémy hlavně mezi Libercem a Jabloncem. "Třeba směrem na Harrachov moc nesněžilo," zmínil dispečer z Jablonecka.