Těžko říci, jestli by se někteří tolik předváděli, jestli by tak často osobně útočili na své politické rivaly, jestli by ztráceli drahocenné minuty tím, že řešili, co všechno se do záběru kamery vleze a zda by neměla být natočena jinak.

Květa Morávková (Změna pro Liberec) se spolu se svými kolegy ptala, proč je kamera natočená na vedení města, proč nezabírá celý sál, tedy všechny zastupitele.

„Spousta lidí z magistrátu tady celou dobu jednání zastupitelstva jenom sedí. Tak ti by mohli občas tou kamerou hýbat, třeba přibližovat obraz, který je na plátně, a tak,“ navrhovala v závěrečné diskusi. Jeden z technických pracovníků magistrátu jí vysvětlil, že to by muselo město pořídit přístroj v jiné kvalitě, nikoliv za 20 tisíc korun, ale aspoň za 120 tisíc. Pokud by se s kamerou, kterou město koupilo, začalo kroužit, obraz by byl rozmazaný.

„Jestli vám vadí, že nejste v záběru, navrhněte jiné řešení,“ zaznělo z vedení města. Na to už v humoru navrhla Dana Lysáková, zastupitelka za KSČM, že by se mohli právě ti, kterým vadí, že nejsou v přenosu dost vidět, příště omašličkovat a kamera by se namířila jen na ně. „Pak by už každé zastupitelstvo bylo vaší nepřetržitou předvolební kampaní,“ podotkla.

Diskusi o přístroji, během které někteří navrhovali, aby byl natočený objektivem opačně, tedy zády k vedení města, uzavřel stranický kolega Lysákové Jaroslav Morávek vtipným návrhem. „Ještě by to chtělo dva tlumočníky. Jeden by naše jednání simultánně překládal do němčiny a druhý do polštiny, když jsme u hranic. A pak bychom mohli naše zastupitelstvo vysílat i našim sousedům – jako odstrašující příklad,“ řekl.

Podle náměstka Jiřího Šolce (Liberec občanům) sledovalo on–line přenos na svém počítači 51 lidí, celkem 123 se občas připojilo. Průměrná doba sledování činí 12 minut.