„Zájem lidí je veliký, to jsem nečekala. Minulý týden jsme malovali domy na náměstí Edwarda Beneše, teď jsme se přesunuli do kavárny kina Varšava a zkoušíme zátiší a kresbu modelky. Jsou tu jak úplní začátečníci, tak i ti, kteří už nějakou zkušenost mají," říká Pomothy.

„Malování mě láká, také možnost kreslit u stojanu. Sama bych si asi na náměstí nestoupla, ale takhle ve skupině to je fajn," líčí Kateřina Procházková. „Kreslení mě chytlo, ale potřebuji nějaké základy a trochu teorie, tak proto jsem tady," usmívá se další z účastnic.

Mezi největší chyby nováčků patří podle Pomothy zaseknutí se hned na začátku na detailech a problémy s perspektivou. „Jsou kurzy, kde vám nabízejí, že vás naučí malovat jako Rembrandt za pár hodin, to je nesmysl. Samozřejmě, záleží na talentu, ale určitá píle a vzdělávání se, je nutná."

Kurzy probíhají zdarma a podle lektorky velmi úspěšně. „Je to vůbec poprvé, co město takovouhle akci pro lidi připravilo a myslím, že se na radnici velmi dobře trefili. Určitě bych uvítala, kdyby se to stalo tradicí," dodala Pomothy.

Další nejbližší akcí v rámci Léta na náměstí bude Tančírna v pátek 21. 8. od 19 hodin, kde se můžete naučit standardní i latinsko-americké tance z let 70 a 80.