Od července jsou v rámci posledních dvou etap spojených s projektem GreenNet, uzavřené další městské ulice. Uzavření se týká ulice Klášterní, která bude uzavřena až do poloviny července a ulice Na Výšinkách, ta bude opět přístupná od dalšího měsíce. Uzavřená bude také ulice Jablonecká, ta se uzavře až 16. července a uzavření potrvá do konce měsíce.

Poslední etapa pak započne v měsíci srpen, kdy dojde k uzavření ulic Fučíkova, Humpolecká, Aloisina výšina ve kterých uzavření potrvá do 15. srpna.

Také stále trvá uzavření areálu nemocnice a to až do 8. července.

Cílem modernizace je předělat horkovody vedené z větší části v podzemí na úspornější, což povede k dlouhodobé stabilizaci cen tepla.

„Horkovody budou zároveň více odpovídat jak současným, tak budoucím trendům a nárokům připojených odběratelů. Modernizace infrastruktury nám umožní efektivněji využívat zdroje a poskytovat našim zákazníkům spolehlivé a ekologické zásobování teplem,“ řekl předseda představenstva Teplárny Liberec Jan Sedláček s tím, že po dokončení projektu zmizí pára z Liberce. „Celý projekt se uskuteční mimo topnou sezónu, kdy funguje odběr pouze teplé vody a není potřeba vytápění. Spotřeba energie je výrazně nižší,“ dodal Sedláček.

Mohlo by vás zajímat: Historická vozidla vyrazí do terénu. Začíná letní sezóna nostalgických jízd

V Libereckém kraji začíná letní sezóna nostalgických jízd. | Video: Jiří Louda