Od středy 15. května je v Liberci uzavřena ulice Rumjancevova z důvodu modernizace teplárny. Informují o tom webové stránky města.

Město Frýdlant plánuje opravu železničního přejezdu, na pár dní ho musí zavřít.
Železniční přejezd ve Frýdlantě bude na konci května neprůjezdný

Uzavírka této frekventované ulice potrvá až do 29. května. Postupně se v následujících týdnech zařadí mezi kompletně uzavřené ulice Voroněžská, Nerudovo náměstí a ulice Kavčí a Liliová.

Projekty GreenNet II a GreenNet III mají celkem sedm etap. Uzavírky výše popsaných ulic spadají do třetí etapy. Čtvrtá etapa, která začne v červnu, uzavře ulice 5. května, V Úvoze, ulici Husova a areál nemocnice. Během června dojde také k realizace sedmé etapy, která uzavře ulici Zimní a částečně ulici Hrubínovu. Další etapy plánované od července a srpna pak zkomplikují dopravní situaci v ulicích Klášterní, Fučíkova, Jablonecká, Humpolecká, Aloisina výšina, Na Výšinkách a ulice Franklinova.

Dopravní nehoda se stala na cyklostezce na Všeni u Turnova.
Na Turnovsku se srazil cyklista s chodcem, ten později vše nahlásil policii

První etapa již proběhla v průběhu dubna v areálu Policie ČR Pastýřská a druhá etapa se týkala ulic Pastýřská, Voroněžská a Tržní náměstí.

Cílem modernizace je předělat horkovody vedené z větší části pod zemí na úspornější, což povede k dlouhodobé stabilizaci cen tepla.

Den otevřených dveří podstávkových domů.
Svoje dveře otevřou podstávkové domy ve Višňové

„Horkovody budou zároveň více odpovídat jak současným, tak budoucím trendům a nárokům připojených odběratelů. Modernizace infrastruktury nám umožní efektivněji využívat zdroje a poskytovat našim zákazníkům spolehlivé a ekologické zásobování teplem,“ řekl předseda představenstva Teplárny Liberec Jan Sedláček s tím, že po dokončení projektu zmizí pára z Liberce. „Celý projekt se uskuteční mimo topnou sezónu, kdy funguje odběr pouze teplé vody a není potřeba vytápění. Spotřeba energie je výrazně nižší,“ dodal.

Mohli by se vám líbit: Táta utekl hrobníkovi z lopaty, přiznal syn zpěváka Krucipüsku Tomáš Hajíček

Zdroj: Krucipüsk