„Chceme rozvíjet spolupráci s významnými a stabilními společnostmi v Libereckém kraji, které se všestranně starají o své zaměstnance. Podporujeme jejich individuální potřeby nasměrované k upevňování zdraví a zdravého způsobu života,“ uvádí ředitel Krajské pobočky VZP pro Liberecký kraj Jiří Benedikt.

Předmětem této spolupráce je nabídka širších výhod preventivních programů i rehabilitačních a rekondičních aktivit, které povedou ke zlepšení zdravotního stavu zaměstnanců. V rámci toho pak například zaměstnanci libereckého Densa měli možnost strávit příjemný pobyt v Lázních Kundratice.

Vedoucí si užívali v lázních

„Konkrétně 40 vedoucích pracovníků zde prošlo základním vyšetřením, cvičením v bazénu, skupinovým tělocvikem, slatinnou lázní a speciální koupelí,“ upřesnil Stanislav Šetina, tiskový mluvčí krajské pobočky VZP. Program se však nezaměřuje jen na vedoucí pracovníky, ale i na ostatní zaměstnance.

„Věříme, že tyto aktivity naprostá většina ze zaměstnanců uvítá,“ říká Radka Lankašová, manažerka úseku personalistiky společnosti Denso.

Nadstandard získají všichni pojištěnci VZP

Každý zaměstnanec společnosti, který je zároveň pojištěncem VZP, získá zdarma tři vouchery na rekondiční aktivity v centru Babylon v hodnotě více jak pěti set korun. Zaměstnanci tak budou moci využívat Wellness centrum, solno-jodovou jeskyni nebo kůru na relaxačních lůžkách.

„Cílem dalších sportovně rekondičních aktivit je zejména kardiovaskulární prevence, to znamená podpora pravidelných pohybových aktivit. Jedná se především o prevenci obezity, ICHS (ischemické choroby srdeční – infarktu), rekondice nebo prevenci onemocnění pohybového aparátu v důsledku zátěže způsobené sedavým zaměstnáním,“ dodává Radka Lankašová.

Zaměstnanec Densa, který je zároveň pojištěncem VZP, může čerpat služby v celkové hodnotě až 758 korun.

Zaměstnanci benefity vítají

Zaměstnanci nadstandardní benefity vítají. „Je příjemné, když se o naše zdraví společnost takto stará. Přestože do Babylonu chodím s dětmi, nikdy mě nenapadlo navštívit wellness. Již teď se těším na příjemný odpočinek a relaxaci,“ říká Lucie Sklenářová, zaměstnankyně Densa.

Do programu se zapojily tři firmy

Denso však není jedinou firmou v Libereckém kraji, která v letošním roce na programu s VZP spolupracuje. Projekt Zdravá firma v letošním roce rovněž poskytne výhody pracovníkům pojištěným ve VZP ČR z liberecké společnosti Airs Manufacturing Czech.

„Příjemcem benefitů je také jeden ze závodů Fehrer Bohemia se sídlem v České Lípě. Zaměstnanci získají bezplatné vstupy do plaveckého bazénu, na rehabilitace a sportovní aktivity,“ doplnil mluvčí VZP Stanislav Šetina.

Částka se vyšplhá přes milion

Krajská pobočka VZP pro Liberecký kraj v roce 2008 uvolnila na podporu projektu Zdravá firma 1,1 milionu korun. Příjemcem různých preventivních programů jsou v Libereckém kraji dva tisíce pracovníků pojištěných u Všeobecné zdravotní pojišťovny ve vyjmenovaných společnostech.