Nalezené věci budou nabídnuty k prodeji, který se uskuteční formou obálkové metody. Jednoduše nejvyšší nabídka vyhrává. V den prodeje dostanou zájemci 15 minut na prohlídku nabízených věcí. Věc bude prodána zájemci, který učiní nejvyšší podání, cena ale nesmí být nižší, než je stanovená vyvolávací cena.

“Upozorňujeme, že se ve většině případů jedná o použité věci, které byly po dobu 3 let uschovány bez používání. Statutární město Liberec nenese žádnou odpovědnost za stav, ani funkčnost a na žádné pozdější reklamace nebude brán zřetel,” varuje ve zveřejněné zprávě město.

Prodej věcí na sport za symbolickou cenu

Do prodeje jde celkem 23 věcí, velkou část tvoří sportovní vybavení. Na seznamu se objevují boty značky Nike, lyžařské rukavice, helma, pumpička s barometrem, skateboard, dětské lyže, Rossignol běžky, treková hůl nebo dětské kolo. Městu propadlo také několik šperků, dva deštníky, taška na tablet nebo nový mobilní telefon značky Huawei Y7 2019, ten je s vyvolávací cenou 500 korun nejdražší položkou na seznamu.

Z kuriózních věcí zaujme nalezený nový koberec, obraz na plátně nebo hůl na sběr odpadu či tlakový čistič značky Kärcher.

Prodej nalezených věcí je v souladu se zákonem, který zjednodušeně říká, že jakmile uplynou tři roky od nálezu předmětu, stane se obec jejím vlastníkem a může s nimi dál nakládat. Liberec proto vyhlásil prodej nalezených předmětů a výtěžek poputuje na dobrou věc. “Dle rozhodnutí rady města bude výtěžek z prodeje poskytnut formou daru školám, nadacím, sociálním ústavům, zdravotnickým zařízením, neziskovým organizacím, příspěvkovým organizací města a podobně, s podmínkou činnosti příjemce daru na území města Liberec.”

Prodej se uskuteční ve středu 26. června od 15 hodin v zasedací místnosti číslo 11, v budově historické radnice. Začne se patnáctiminutovou prohlídkou věcí, nabídky bude možné učinit do 15:30, poté proběhne přímo na místě vyhodnocení a administrativní zpracování.

Mohlo by vás zajímat: Vytuněná kráska má spoustu novinek. Liberečtí studenti stvořili hybridní formuli

Studentská formule Anežka. | Video: Jiří Louda