Ten by měl v příštích letech z lázní vybudovat moderní wellness centrum. Město Liberec zaslalo firmě již v červnu nabídku smlouvy o koupi najaté věci, Izraelci však dodnes nezareagovali.

„Smlouvu jsme jim posílali už před prázdninami, ale oni se stále neozvali. Připadá nám, že z jejich strany je kolem toho až příliš ticho,“ řekl Deníku náměstek libereckého primátora Ivo Palouš, který vede s Izraelci jednání.

Nedávno se firma přece jen ozvala, ovšem pouze svým advokátům. Od nich se představitelé Liberce dozvěděli, že se Izraelci chtějí sejít a promluvit si o podmínkách prodeje renesančních lázní. Podle Palouše má investor hned několik připomínek ke smlouvě.

„Zatím vůbec nevíme, co se jim nelíbí a můžeme si jen domýšlet. Největším problémem bude pravděpodobně to, že smlouva je udělaná tak, že dokud oni nezrealizují záměr, tak lázně nepřevedeme do jejich vlastnictví,“ vysvětlil Palouš. Právě kvůli tomuto znění smlouvy by totiž firma mohla mít problémy s čerpáním úvěru z banky.

Izraelská firma Beit Amzalge by své připomínky měla městu předložit již příští týden. Město tedy zatím nechystá žádná ultimáta. V případě, že by se jednání s investorem nadále prodlužovala, by však nejspíš došlo na jednání s jinými zájemci o historickou památku.

Luxusní zdravotnické a relaxační centrum by v lázních mělo vzniknout do dvou let. Jeho součástí by podle plánů investora měla být mimo jiné menší klinika plastické chirurgie a hotel. „V centru lidé naleznou například omlazující léčbu, kosmetiku či zubní a oční oddělení,“ přiblížil před časem plány ředitel izraelské společnosti Beit Amzaleg Zvika Gure.

Součástí zdravotnického centra v libereckých novorenesančních lázních budou také laboratoře, které budou pomáhat diagnostikovat například krevní testy, CT, rentgen či poslech. „Centrum bude řízeno mezinárodní sítí specialistů. Do projektu se zapojí také místní lékaři a technický personál,“ doplnil Zvika Gure.

Podle původních požadavků města měl budoucí majitel zajistit, aby v lázních fungoval bazén, který by mohly využívat především školy pro povinné kurzy plavání. Nakonec však město od této podmínky ustoupilo.