Zatímco několik tisícovek fanoušků si užívalo zápolení rychlých vozů na asfaltkách i šotolinových cestách v okolí Hrádku a na Frýdlantsku, někteří majitelé domů se cítili omezováni, když v sobotu od devíti do patnácti hodin nemohli vyjet ze zahrady nebo dokonce vyjít z domu, když rychlostní zkoušky rallye jim vedly přímo pod okny.

„Byli ale i takoví, kterým nevadil ani nabouraný plot,“ říká ředitel soutěže a mnohonásobný mistr republiky v automobilových soutěžích Jan Krečman.
Jeho slova potvrdilo například vlídné přijetí posádky, která skončila místo v cíli rychlostní vložky na zahradě u Josefa Málka. Zbytek závodu sledovala rodina se závodníkem a jeho navigátorem při popíjení kávy.

Podle starosty Hrádku nad Nisou Martina Půty se před závodem uskutečnilo veřejné projednání trasy rallye na zvláštní schůzi pro občany. „Stěžovatelé tam bohužel nebyli. Jejich dodatečné připomínky vezmeme v úvahu při jednání o trase Lužické rallye pro příští rok. Budeme se snažit při jednání s pořadateli vyhnout se hustější zástavbě. Na druhé straně říkám, že považuji Rallye Lužické hory za součást života našeho města,“ uvedl starosta Hrádku nad Nisou Martin Půta.