„Chceme, aby se každý žák podřídil školnímu řádu. U nás budou platit školné všichni, takže bychom se měli vyhnout tomu, že si dítě tatínka – sponzora může ve škole dovolit, co chce. Pro rozmazlené synky boháčů nebude v naší škole místo, klidně se s nimi rozejdeme,“ zdůraznil Jiří Zeronik, jednatel společnosti Iberus, která je zřizovatelem Doctriny.

Další peníze rodičů spolknou kroužky

Vedle školného ale budou rodiče platit ještě další drobné částky – na družinu, na různé kroužky, na hodiny jazyků s rodilým mluvčím. Bude to asi 500 korun měsíčně.

„Pro děti ze sociálně slabších rodin budeme mít slevy. Škola by neměla sloužit bohatým, ale měly by ji navštěvovat děti, jejichž rodiče se budou zajímat o to, kam jejich potomci chodí, a budou se školou spolupracovat,“ podotkl Jiří Zeronik. „Chceme zůstat školou rodinného typu, kde ředitel všechny žáky zná jménem, s maximálně 22 dětmi ve třídě,“ doplnil.

Jak doplnil ředitel Jiří Paclt, v listopadu bude Doctrina pořádat náborové dny. Učitelé vyzkoušejí, jak budoucí školák reaguje v kolektivu, jak se soustředí. „Pohovoříme si i s rodiči o jejich představách. Zápis pak proběhne 15. ledna,“ řekl ředitel.

Opoziční zastupitel Jaroslav Morávek (KSČM) připomněl, že bývalou církevní školu chtělo koupit město, ale církev ji prodala někomu jinému. „Je škoda, že se to tenkrát nepodařilo, Uvidíme, co sem bude chodit za děti,“ podotkl.