Dlouhé tři roky čekali někteří lidé z oblastí zatopených velkou vodou v roce 2010 na to, až budou moci beze strachu sníst zeleninu nebo ovoce ze své zahrádky. Řídili se radou odborníků, kteří právě tříletou zdrženlivost v jejich konzumaci doporučovali.

„Záplavová voda je silně kontaminovaná, obsahuje řadu mikroorganismů. V případě, že se ty dostanou k potravinám, včetně zeleniny a ovoce na zahradách, mohou být příčinou řady infekčních onemocnění," vysvětluje tisková mluvčí Ministerstva zdravotnictví Viktorie Plívová. Ta upozorňuje i na to, že kromě mikrobiologické kontaminace je nutné počítat i s kontaminací chemickými látkami. I těmi je záplavová voda znečištěna a z půdy a rostlin se dostávají delší dobu. „Je jasné, že po povodni by lidé zeleninu ani ovoce ze zaplavených oblastí jíst neměli. Ale pozor by si měli dát i později. Riziko sice nemusí trvat celé tři roky, ale je to taková ochranná lhůta," říká.

Lidí z Liberecka, kterým blesková povodeň v srpnu roku 2010 spláchla zahradu, jsou stovky. Ne každý se však doporučením ministerstva zdravotnictví řídil. Někteří o něm nevěděli, některým bylo zeleniny v příštím roce líto. „Moje teta odmítla čekat tři roky. Už v příštím roce zeleninu i ovoce jedla. Trochu jsem se kvůli tomu i pohádali," říká například Jan Kovář z Bílého Kostela. On sám s pěstováním počkal a první ředkvičky zasel teprve loni. Až letos si ale může být jistý, že do sebe spolu s nimi nebude dostávat i nebezpečné látky.