Silničáři jsou v pohotovosti, i tak však mají problémy letošní první sněhovou nabídku odklízet. Problémy mohli řidiči čekat hlavně na vedlejších cestách, kde se tvořily sněhové jazyky. Hlavní tahy, jako například rychlostní silnice z Liberce na Chrastavu, však byly po celý víkend bez problémů sjízdné.

Jak potvrdili zástupci hasičů a policie, kvůli sněhu nedošlo k výraznějšímu nárůstu počtu dopravních nehod. Poněkud kuriózní nehodu, kterou pravděpodobně způsobil rozbředlý sníh na vozovce, však hasiči řešili v sobotu ve dvě hodiny ráno. Řidič Škody Forman v liberecké ulici Na Bídě nezvládl řízení a se svým vozem skončil v potoku.

„Auto, které bylo v řece otočené na střeše jsme vytáhli pomocí automobilového jeřábu. Na místě byli i policisté, nehoda se obešla bez zranění,“ popsal Deníku noční událost Radek Vojík ze sboru hasičů Libereckého kraje.

„Jinak žádné mimořádné události ve spojitosti se sněhem nenastaly,“ dodal Vojík. To, že se víkend obešel bez větších dopravních nehod potvrdila také policie.

Zima zaskočila řidiče, kteří ještě nestačili vyměnit letní pneumatiky za zimní. „Nestihl jsem to a v sobotu ráno jsem měl velké problémy vůbec dojet z práce domů. Auto se chvílemi nedalo ovládat. Byl jsem rád, že jsem přežil a hned odpoledne kola vyměnil,“ řekl Vladimír Petr z Frýdlantu.

Předpověď počasí nenaznačuje žádné zlepšení. Teploty by se měly i nadále pohybovat pod bodem mrazu, dnes i zítra by navíc mělo opět sněžit.

Současné počasí nadšeně vítají milovníci zimních sportů a provozovatelé lyžařských areálů. „S počasím jsme spokojeni, protože jsme mohli začít v tomto týdnu ve všech našich areálech zasněžovat. Na Ještědu jsme zasněžování zahájili v pátek, navíc tam během víkendu připadlo 20 centimetrů přírodního sněhu. Pokud to vydrží, o příštím víkendu bychom rádi spustili na Ještědu provoz,“ řekla Radka Záhořová ze společnosti Snowhill.