V kanceláři primátorky voda ze stropů tekla proudem, a přitom zcela zničila elektroniku, zlikvidovala důležité dokumenty uložené v šuplících, k tomu originální návštěvní knihu v kožené vazbě, výtisky odborných knih, reprezentativní dárky a ušetřeny nebyly ani primátorské insignie.

Kancelář nyní zkoumají statici

„Finanční škody zatím nelze odhadnout. Na základě výčtu poničených věcí je však už nyní zřejmé, že Statutární město Liberec přišlo i o majetek nevyčíslitelné ceny. Jeho podstata spočívá v kulturní a duchovní hodnotě. Je mi to nesmírně líto a při pohledu na spoušť jsem neměla daleko k pláči," řekla primátorka Martina Rosenbergová.

Ke škodě přišla i Oblastní galerie v Liberci, od níž má radnice zapůjčený obraz malíře Aloise Kasimira Liberec s výstavními pavilony v roce 1906. Olejového plátna, které zdobilo primátorčinu kancelář, se nyní budou muset ujmout restaurátoři, aby mu vrátili původní vzhled.

Statici nyní posuzují, nakolik byl poškozen strop. Podle prvotních odhadů naštěstí nehrozí jeho zřícení.

„Promáčené stropy má v kanceláři i náměstek Jiří Šolc, tajemník úřadu, tiskové oddělení a jedna místnost odboru školství. Poničená je i jedna ze zasedacích místností, kde voda natekla stropem přímo do lustru," shrnula další škody mluvčí magistrátu Pavlína Stránská.