Policie ji totiž před několika dny obvinila z porušování povinnosti při správě cizího majetku z nedbalosti za to, že  jako zástupce města na valné hromadě liberecké nemocnice vloni v září hlasovala pro vyplácení odměn uvolněným členům zastupitelstva v dozorčí radě nemocnice.
Na zastupitelstvu se chystá opoziční Změna pro Liberec navrhnout vaše odvolání z postu primátorky města. Neuvažujete o tom, že byste sama rezignovala?
Nechci rezignovat. Znamenalo by to, že přiznávám svou vinu. Ale já se cítím nevinná. Uvažuji o tom, že navrhnu zastupitelům své odvolání sama. Tato cesta mi připadá čistší.
Zastupitelé mi dali důvěru, když si mne jako primátorku zvolili. Tak ať nyní sami rozhodnou. Pokud zůstanu ve funkci, jejich podpora mne posílí do budoucna.

Jste připravena na to, že hlasování o vašem setrvání v křesle primátorky může pro vás dopadnout špatně?
Jsem na to připravena. Kdybych nebyla, sama bych to nenavrhla.

Co byste dělala v případě Vašeho odvolání?
Vzala bych si dovolenou, odpočinula si, a po čase bych se ráda vrátila do sociální sféry.

Jak vám bylo, když vám policisté osobně přinesli do kanceláře obvinění?
Příjemné to nebylo. Policisté mne překvapili. Nejsem si vědoma, že bych učinila něco špatného. První, co jsem pak udělala, bylo, že jsem šla vše vysvětlit svým rodičům. Potom jsem o obvinění řekla dětem. Potěšilo mne, že mi hned hodně známých volalo, že mi věří a stojí při mně.

Hodně rychle se za vás postavili také vaši partneři z koalice.
Prohlášení koalice mne velice překvapilo a ještě více potěšilo a moc jim za něj děkuji. Vnímám je i jako gesto slušnosti. Vážím si toho, že mého obvinění nezneužili k získání vlastních politických bodů, jako jiní politici.

Jak vůbec proběhlo ono hlasování na valné hromadě?
Valná hromada liberecké nemocnice zasedala ještě před dozorčí radou. Schvalovali jsme obecný návrh smluv beze jmen. Vždyť ještě nebyl zvolen ani předseda dozorčí rady.

Jste sama členkou dozorčí rady nebo představenstva některé ze společností, v níž má město podíl?
V první koalici po volbách mne kolegové navrhovali do jedné dozorčí rady. Odmítla jsem. Nikde, v žádném představenstvu a ani dozorčí radě nejsem. Ani bych nikam nešla. Chci se soustředit jen na svou práci v čele města.

Obviněna jste poprvé, poprvé prožíváte něco, na co je už třeba bývalý dlouholetý primátor Jiří Kittner zvyklý pomalu jako na denní chleba. Nepřipadá vám, že se z obviňování politiků už pomalu stává národní sport?
Ve společnosti vzrůstá napětí, lidé jsou čím dál naštvanější, na reformy, zvyšování DPH, zdražování. Proto tak vděčně přijímají zprávy o obviňování politiků. Neuvědomují si přitom, že k zahájení policejního stíhání dnes už stačí jen podnět. Nepřipouštějí si, že obviněný člověk může být nakonec nevinný. My jsme jako téměř nováčci šli před dvěma lety do politiky s tím, že ji chceme dělat slušně a dobře. Pomalu ale přestávám věřit tomu, že se dá mezi některými politiky se slušností někam dojít.