Podle Batthyányho tak někdy projdou věci, které on sám považuje za nesprávné. „Chci proto využít možnosti tohoto paragrafu, který umožňuje starostovi obci pozastavit výkon usnesení rady v případě, že je považuje za nesprávné. Věc pak musí předložit k rozhodnutí zastupitelům, kteří buď usnesení schválí nebo zruší. Měnit vlastní text ale přitom nesmí,“ uvedl Batthyány. Poprvé chce tento ne příliš obvyklý postup uplatnit už na jednání zastupitelstva příští čtvrtek.

„Měli jsme na poslední radě dva nebo tři body, které díky Změně prošly, ale které já osobně považuji za nedobré pro město. Proto nechám rozhodnout zastupitele, ať sami řeknou, jak to vidí," řekl Batthyány. Které body hodlá takto předložit, ale nechtěl specifikovat.

Rozmíšky a spory uvnitř koalice nabírají poslední dobou na intenzitě. Změna tvrdí, že jim koaliční partner blokuje některé projekty, primátor Tibor Batthyány to ale odmítá.

"Ukažte mi jeden jediný projekt, který bychom jim stopli nebo pro něj nezvedli ruku. Nic takového není. Změna pořád omílá porušování koaliční dohody. To se, uznávám, stalo pouze v případě odvolání náměstkyně Karolíny Hrbkové, což jsem později uznal jako porušení koaliční dohody a omluvil jsem se. Přesto pořád pokračují různé obstrukce. Situace už je neúnosná," dodal Batthyány.

Lídr Změny a primátorův náměstek Jan Korytář přitom plánuje na březnovém zastupitelstvu navrhnout personální změny v radě města.

Co přesně zastupitelům předloží ale zatím tají. Podle Korytáře by ale bylo vhodné doplnit radu města o další politické uskupení, které je dosud v opozici. S kým se Změna na případném posílení rady města dohodla ale není jasné.