Sankce mu nehrozí, jeho postup se ale nelíbí některým členům koalice. Nejzadluženějším politikem koalice je hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Proti Korytářově postupu se ostře ohradil zastupitel Michael Canov (Starostové). Očekával by prý od něj, že půjde ostatním příkladem. „Jan Korytář, lídr Změn, postavil své politické já na boji proti korupci," upozornil Canov. Podle něj se stejně jako ostatní koaliční zastupitelé zavázal, že bude zveřejňovat pravidelná majetková přiznání v rozsahu zákona o střetu zájmů. Podle zákona by tak měl učinit do konce června.

Korytářovi ale žádná sankce nehrozí. „V koaliční smlouvě žádný termín podání nemáme," uvedl hejtman. Podle zákona své příjmy musí zveřejnit jen uvolnění členové zastupitelstva, u ostatních to je dobrovolné. Pochybení ale připouští i Korytář.

„Je to blbé, když jsem předseda protikorupční komise, ale nebyl to záměr. Měl jsem jiné starosti, hlavně s vypracováním námitek ohledně konání referenda v Liberci," řekl.

Kraj se při zveřejňování příjmů politiků rozhodl k tomu, že k jejich čestnému prohlášení o nabytém majetku se dostane každý, kdo má přístup na internet. „Je to vstřícný krok k veřejnosti. Dříve musel žadatel osobně přijít a požádat o kód, který platil jen dva dny," uvedl hejtman. Podle něj jsou na úrovni krajů zřejmě jediní.

„Některá města už majetková přiznání na internetu zveřejňují. Měli jsme to například v Hrádku nad Nisou, když jsem tam dělal starostu," dodal hejtman. Zastupitelé za minulý rok přiznávali příjmy jen od 27. listopadu, kdy se konalo ustanovující krajské zastupitelstvo. Většinou proto neuvádějí takřka žádné příjmy. Výjimkou byl Canov, který zveřejnil své příjmy za celý rok. Jeho plat starosty Chrastavy a učitele v souhrnu činil bezmála 590.000 Kč.
V čestném prohlášení není kolonka ohledně majetku nabytého před získáním mandátu.

Krajský předseda hospodářské komory Vladimír Opatrný (Změna) přesto uvedl, že se v letech 1996 až 2004 stal spolumajitel rodinného i bytového domu a jednoho bytu.

Nejzadluženější je hejtman, který má splatit tři úvěry za bezmála čtyři miliony korun. Takřka dva miliony splácí ekonomický náměstek hejtmana Marek Pieter (Starostové).

Zveřejněná majetková přiznání jsou jedním z kroků Libereckého kraje, které mají zvýšit transparentnost a zmenšit prostor pro korupci. Nedávno kraj „zpřístupnil" své účty v Komerční bance, a veřejnost tak může sledovat tok financí.