„Tím, že se o konci světa mluví, přibývá i lidí, které tato myšlenka napadá, řekl psycholog Petr Moos.

Druhou stranou mince je podle uznávaného psychologa i jistá míra marketingu.

„V dnešní době se prodává vše, dokonce i konec světa. Logo konce světa může být i dobrým marketingovým tahem. Prodávají se třeba zájezdy, které vás dovedou na mystická místa," doplnil. Sám přiznává, že i konec světa se objevuje jako téma i u jeho úzkostlivých klientů.

Konec světa láká české sázkaře

Ne každý si s koncem světa láme hlavu. Sázková kancelář Chance nabídla svým klientům na konci loňského roku vybrat si kuriózní událost, na kterou si po vypsání kurzů budou moci vsadit. Suverénně vyhrál konec světa.

Na to, jak dnes dojde ke konci světa si vsadilo několik stovek sázkařů, většinou však jen symbolickou částku.

„Jeden z klientů si vsadil dokonce přes tisíc korun na to, že konec světa nastane sloučením Sparty a Slavie. Výše jeho vkladu nás celkem překvapila," vysvětlila mluvčí sázkové kanceláře Chance Markéta Světlíková. Podle ní bere většina sázkařů sázku spíše jako recesi.

„Pokud skutečně ke konci světa dojde a sázkař správně uhádne příčinu, může s tiketem dojít pro výhru na nejbližší pobočku," dodává lehce s nadsázkou mluvčí sázkové kanceláře.

Zmíněný sázkař by v případě konce světa spojeného se sloučením Sparty a Slavie bral rovných 600 tisíc korun.

Nicméně i podobné sázky lákají. Jen na příčinu konce světa vybrala sázková kancelář Chance kolem tří desítek tisíc korun.

ANKETA: Bojíte se konce světa?

Iveta Benáková, Praha, 25 let
Ne. Nebojím se. Letos mám pro své blízké hezké vánoční dárky a tak se těším, až jim je předám a konec světa mi v tom nezabrání .
Lukáš Janků, Liberec, 24 let
Nebojím se vůbec. Přeci nebudu věřit někomu, komu kdysi došly hliněný destičky a byl líný dopsat zbytek kalendáře později. Kdo by tomu přeci věřil?
Petr Munzar, Liberec, 23 let
Spíš než konce světa se bojím toho, že nebude. Myslím, že by to dost lidí naštvalo. Ne, vážně se konce světa nebojím. Holt Mayové měli moc malý kameny a zbytek kalendáře nedopsali. Nic takového se konat nebude.

Konec světa?