Z těch nejznámějších jsou u nás zastoupeni například UPC, O2, Coprosys či třeba přímo na Liberec orientovaný A–net, který údajně nabízí bezdrátové připojení s nejnižšími vstupními náklady. Přesto však nelze doporučit nikoho konkrétního. Výhodnost upřednostnění některé z jednotlivých služeb je totiž sporná.

Například kvalitní A–net sice poskytuje svůj 2MB/s tarif za nízký paušál od 245,– Kč měsíčně, ovšem s instalací technického vybavení, které přijde na 2000,– Kč, pokud v domě není už přípojka. O2 si prostřednictvím připojení po telefonní lince říká za stejnou rychlost o 355,– korun více a za zřízení neplatíte nic. S UPC pak i bez telefonní linky můžete za 247,– korun docílit přenosu až 10 MB za vteřinu. Instalace zařízení pro přenos přijde na 1,– Kč, ale nabídka je ve skutečnosti akční slevou na šest měsíců a objednat ji lze pouze on–line.

Uvedené příklady tedy než aby rozhodovali konkurenční boj, jsou spíše důkazem, že každý z provozovatelů volí pouze odlišnou obchodní strategii a často i na základě svých technických možností.

Internetové připojení se proto vyplatí vybírat podle skutečných potřeb a ověřených zkušeností. Než přijmout „výhodnou nabídku“, je často lepší připlatit si za rychlejší tarif s průtokem většího množství dat – zejména, pokud třeba máte děti, které počítač využívají pro on–linové hry. Mějte také na paměti, že kvalita služeb poskytovatele se může lišit i v rámci malého území.

Pokud se vám známý z opačného konce Liberce chlubí rychlým internetem, u vás můžete s jeho poskytovatelem zažít přesný opak. Na zkušenosti se raději poptejte sousedů přímo v domě, kde bydlíte. Velmi důležité je ověřit si i dostupnost technické podpory vyskytnou–li se dodatečné problémy. Řadu uživatelů právě neochota či prodleva ze strany servisních služeb donutila přejít ke konkurenci. Užitečné poznatky lze nasbírat také na diskusních fórech www.rychlost.cz, v nichž je zastoupen i Liberec.