Velký kaskadérský cirkus Chaloupka Monster truck show je ode dneška v Liberci. Kdo chce vidět, jak první český monster truck - pětitunový obr s kapotou ze škodovky - doslova lisuje stará auta, má ideální možnost. „Představení budou od čtvrtka do neděle, vždy od 18 hodin. Dějištěm je parkoviště u Tipsport Areny Liberec,“ informuje organizátor akce Emil Chaloupka. O tom, že se bude na co dívat, nepochybuje. „Kaskadér si lehne na kapotu auta, které projíždí ohnivou stěnou. K vidění bude i jízda autem po dvou kolech. Zapojit se budou moci i diváci,“ nechal se slyšet organizátor a kaskadér Chaloupka.

Zkouška ohněm

Ve vozovém parku má Chaloupka i auto se dvěma předky! „To je unikát. Stálo to měsíc ostré práce. Máme ještě dvě Calibry, Omegu, Jeepa, jednoho pětitunového a sedmitunového trucka a další.“ Se show začal objíždět města před osmi lety, dva roky působil na Slovensku.

„Lidem se to líbí a to platí i pro Liberec. Tátové se nás ptají, jak na tomhle menším prostoru dokážeme ukázat všechny triky, ale jde to. Základ je mít šikovné ruce,“ dodává Chaloupka. Na plakátech k představení je napsáno: koupíme váš vůz a před vašima očima ho slisujeme.
„Když se chtějí zbavit starého auta, tak pro něj přijedeme, odtáhneme a použijeme pro show. Oni nemají starosti a výdaje s likvidací. Třeba v Duchcově nám jeden zahrádkář přivezl svoji starou škodověnku. Už je z ní placka,“ usmál se kaskadér Emil Chaloupka.

Řev motorů

A jak vypadá Monster truck show? Burácení motorů přehlušuje vše ostatní. Malým uličníkům se tají dech, když si nebojácný kaskadér lehá na kapotu auta, které projíždí ohnivou stěnou.

Představení můžete vidět na parkovišti u Tipsport Areny v Liberci ještě dnes, zítra, v sobotu a v neděli od 18 hodin. Vstupné je pro děti 150 korun a pro dospělé 200 korun, pro celou rodinu je vstupné zvýhodněné.