Prohlédne si také nově opravené Lázně, které slouží jako galerie. Na univerzitní půdu, jak bývá při některých návštěvách zvykem, se ale nechystá.

První den návštěvy by se měl prezident setkat s hejtmanem Martinem Půtou a představiteli kraje. Poté by mělo následovat také setkání 
s představiteli města Liberce. „Při těchto příležitostech se prezident podepíše do pamětní knihy města a dekoruje městský prapor prezidentskou stuhou," popsal ředitel prezidentské kanceláře Jiří Ovčáček. Miloš Zeman se rovněž setká s významnými libereckými osobnostmi, je mezi nimi například ředitel krajských hasičů Roman Hlinovský. Druhý den odcestuje prezident do Hrádku nad Nisou, kde má podle plánu navštívit společnost KSM Castings a setkat se s jejími zaměstnanci.

Hrádecká firma ale není jedinou, kterou si chce Miloš Zeman prohlédnout. „Zajímá ho také jablonecká Preciosa a na Českolipsku zavítá do společnosti Crystalex v Novém Boru," přiblížil krátce z prezidentského programu Jiří Ovčáček.

Sledovat návštěvu pana prezidenta Miloše Zemana můžete díky webovým stránkám Libereckého deníku. On-line vám budeme přinášet zpravodajství z jeho cesty Libereckým krajem.