Dopravní podniky se tento rok připojí k veřejné sbírce Český den proti rakovině, který proběhne ve středu 15. května. Mezi podporovanými dopravními podniky nebude chybět ani liberecký dopravce, který se zapojí do osvěty v tomto významném dni prostřednictvím digitálního šíření. Informace tak budou uvedeny ve vozech MHD na LCD panelech a digitálních nástěnkách.

Nově opravená obřadní síň hrádecké radnice hostila další vítání občánků.
GALERIE: Vítání občánků v nové obřadní síni v Hrádku, podívejte se na fotky

„Naším cílem je stejně jako v předchozích letech podpořit aktivity Ligy proti rakovině, která Český den proti rakovině pořádá. Vnímáme prevenci této zákeřné nemoci jako důležité téma, na které je potřeba širokou veřejnost upozorňovat. Díky SDP ČR a dopravním podnikům se informace dostanou ke statisícům cestujících,“ řekl předseda SDP ČR Tomáš Pelikán.

Liberec, Šaldovo náměstí
Křižovatka na libereckém Šaldově náměstí se zkomplikuje. Vypnou tu semafory

Jako každý rok je nyní možné přispět pomocí nákupu e-kytičky. Více podrobností naleznete na webu pořadatele sbírky.

Podpořit sbírku je také možné přímým nákupem v ulicích města.

„Kytičky budou letos ozdobeny tmavě růžovou stužkou a zájemci si je mohou zakoupit za libovolný příspěvek, přičemž minimální částka činí 20 Kč. Hlavní téma sbírky je pro tento rok prevence rakoviny prsu a screeningové programy," uvedla mluvčí Sdružení dopravních podniků ČR Linda Hailichová.

Mohlo by vás zajímat: Vrtulník i hasiči. Příslušníci záchranných složek trénovali v náročném terénu

Zdroj: nprap. Roman Tesáček, GŘ HZS ČR