Cílem akce bylo přesvědčit nejen všechny ženy, ale i muže, že jedinou správnou a přitom snadnou cestou k včasnému odhalení nebezpečí rakovinu prsu jsou pravidelná preventivní mamografická nebo sonografická vyšetření. Návštěvnice růžového autobusu si kromě informací z oblasti prevence rakoviny odnesly poukázky „Ženy ženám“ s dvousetkorunovým příspěvkem na preventivní vyšetření prsu.

Posádku autobusu tvořily ženy z Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu, které mají osobní zkušenosti s touto zákeřnou nemocí a mohly proto zájemcům správně pomoci nebo poradit.

Smutnou zprávu, že onemocněly rakovinou prsu, se u nás každý rok dozví více jak 6000 žen a téměř 2000 žen na ni zemře. Nejlepším způsobem, jak proti ní bojovat, je odhalit ji včas a začít se léčit. Rakovina prsu patří v České republice mezi nejčastější onkologické onemocnění, které postihuje zejména ženy. Zvýšené riziko onemocnění rakoviny prsu mají ty ženy, u nichž se rakovina prsu vyskytla v rodině, u matky či sestry, zejména v mladším věku.