Kam zmizeli z našich luk motýli?

Jablonecko – Staré motýlí louky mizí, nové vznikají na zahradách domů. Motýlí louky se staly fenoménem, za kterým se před sedmi lety sjížděli do Českého ráje jak novináři, tak milovníci přírody.

Vlastnímu otci vybral účet

Liberec – Nepříjemný zážitek má za sebou 72letý muž, který se s manželkou vypravil nakupovat do jednoho z libereckých obchodních center.

Jak na žvýkačky? Stroje neobstály

Liberec – Technické služby testovaly v těchto dnech stroje na odstranění žvýkaček. S výsledky moc spokojeny nebyly.

Čůrajícího Voříška v Kryštofáku zničila rodina z Roudnice nad Labem

Kryštofovo Údolí – Posadila na něj obézní dítě a pak ujela. Pachatel zničené vodní fontány, slavného čůrajícího Voříška v Kryštofově údolí už je na světě. Policie ho na základě kamerových záznamů a svědků vypátrala už druhý den. 

Okrskář pomohl zraněnému muži

Liberec – Pavlovický strážník, který letos na jaře skočil do rozvodněné Nisy pro tonoucí ženu, se opět vyznamenal. Při kontrole Pavlovic uslyšel za rohem ránu a úpění.

Únava i medvědi. Tisíc mil ujel biker za 12 dní

Liberecký kraj – „V nohách mám už tisíc mil“ si teď může oprávněně prozpěvovat cyklista Petr Šíma z Liberce. V létě totiž absolvoval extrémní nonstop závod 1000 Miles Adventure, jehož trasa letos směřovala z východního Slovenska do západních Čech.

Liberecká Thálie zná vítěze

Liberec – Pěvkyně Livia Obručník Vénosová, tanečnice Maria Gornalova a herec Tomáš Váhala. To jsou jména tří nových držitelů ankety popularity Liberecká Thálie.

Kraj chce koupit ČSAD. Sám bude provozovat dopravu

Liberecký kraj – Krajští politici schválili převážnou většinou záměr koupit krachující společnost ČSAD Liberec. Je to první krok k vytvoření vlastní autobusové dopravy. Zatímco v některých zemích je to běžné, v ČR vykročil Liberecký kraj touto cestou jako první.

Tělo mrtvého muže našla žena ráno v Rochlicích. Pravděpodobně vypadl z okna

Liberec – Muže bez známek života našla dnes ráno na trávníku nedaleko svého bytu žena ze sídliště Dobiášova v Liberci.

Eurodotace vyřídí pod jednou střechou

Liberec – Původně to byla obchodní a administrativní budova se stovkou garáží. Pak sídlo Výzkumného ústavu textilních strojů a poslední roky jen prázdný dům.