Pouze šestnáct zastupitelů z minulého zastupitelstva v něm nadále zůstává. Jde o šest zastupitelů za Změnu pro Liberec, dva zastupitele za Liberec otevřený lidem! a osm zastupitelů za Starosty pro Liberec. Třiadvacet zastupitelů je v zastupitelstvu nově, byť někteří tu již zasedali v minulosti. Nový je kompletní jedenáctičlenný klub ANO, čtyřčlenný klub ODS a také osm zastupitelů za Starosty pro Liberec.

V zastupitelstvu bude jen pět zastupitelských klubů, v minulých volbách bylo zvoleno sedm stran, které se během čtyř let rozštěpily na řadu dalších samostatných klubů a jednotlivců. Ze zastupitelstva mizí ČSSD a KSČM, a také bývalí členové hnutí ANO okolo primátora Tibora Batthyányho.

Nejvíce hlasů obdržel Lukáš Pohanka, starosta Vratislavic nad Nisou a trojka na kandidátce Starostů (11 028 hlasů), následovala ho dvojka Jiří Šolc (10 837). Možný budoucí primátor Jaroslav Zámečník získal hlasů 10 825. Nejmenší počet hlasů stačil na vstup do zastupitelstva lídrovi hnutí LOL! Jaromíru Baxovi, získal jich 2820.

Nejstarší zastupitelkou se stala Marie Pavlová (Změna), které je 74 let. Nejmladším zastupitelem bude v novém zastupitelstvu Jaromír Baxa (LOL!), kterému je 36 let. Zastupitelstvo zestárlo. Věkový průměr nového zastupitelstva je 48,5 let, u toho minulého činil po zvolení 42,5 let. Zastupitelé musí složit slib na ustavujícím zasedání zastupitelstva, které bude svoláno patrně v listopadu.