Díky nové interaktivní tabuli a internetu se spojily se školkou v Indii a naživo si popovídaly se svými vrstevníky, prošly jejich školkou a zazpívaly si písničky.

„Projekt video-návštěv dětem umožní nejenom procvičit angličtinu, ale také nahlédnout do jiného kulturního prostředí. „Naplánovaná máme další setkání s dětmi ze Skandinávie či Islandu,” uvedla Dana Filipová z jazykové školky.

Předškoláci jsou v jazykové školce díky celodenní přítomnosti rodilých mluvčích schopní už odmala komunikovat v angličtině, proto je pro ně zajímavou zkušenností popovídat si přes obrazovku s dětmi ze vzdálené země. „Pro děti, i pro mě to byl obrovský zážitek,“ potvrdila ředitelka školky Blanka Pleštilová. „Najednou jsme se ocitli v přímém spojení se stejně starými dětmi na druhém konci světa. Děti na sebe mávaly, zdravily se, zazpívaly si společně pár anglických písniček a ještě dlouho po ukončení spojení si povídaly o tom, co viděly a slyšely,“ doplnila.

Spojení by se neuskutečnilo, pokud by školka neměla moderní technologie, včetně interaktivní tabule, která dosud nebývá běžným vybavením mateřských škol. Tabule umožňuje práci až tří dětí současně nebo takzvaný multidotyk, kdy jsou snímány dotyky obou rukou. Liberecká školka chce přes video navázat kontakt i s dalšími školkami ve světě.